-->

sobota, 19 października 2013

Podsumowanie Tygodnia 42 2013

W ostatnim tygodniu znów wyszedłem na plus. Zysk osiągnięty to 2.42%. Skumulowany zysk za ostatnie 31 tygodni to 38.06%

Europa:

Niemiecki DAX wydaje się być najmocniejszym indeksem w Europie.Tak jak pisałem w zeszłym tygodniu poczekam na korektę żeby wejść w DAX na długą. Niemcy pokazują w tej chwili potencjał, żeby dojść do 10 tysięcy punktów. Londyński FTSE wciąż generalnie słabszy w porównaniu do innych giełd europejskich ale pojedyncze spółki zaczęły odbijać np ESNT-GB(Essentra), która zaraportowała 3 kwartał. Historia jest ta wciąż ta sama ich biznes rośnie w tempie dwucyfrowym. Wciąż bardzo chcę kupić GSK-GB(GlaxoSmithKline), ale poczekam na cenę bliżej 14.50 za akcje. WIG20 walczy o 2500 co generalnie trzeba uznać za dobry prognostyk.


Azja:

Chiny kolejne dobre dane. PKB przyśpiesza z 7.5% do 7.8%. Dno tu będzie procesem nie punktem, więc jak najbardziej zaczynam akumulować. Plan jest taki, żeby zbudować dość dużą pozycje małymi kroczkami. Japonia wciąż wygląda na silną. 

Ameryka:

W USA porozumienie więc silne wzrosty, ale wciąż byłbym ostrożny z kupowaniem wielu pozycji. Ciekawe jest też to, że kilka amerykańskich banków zarartowało straty z posiadanych obligacji. Wniosek histaria z odpływem pieniędzy z rynku obligacji na rynek akcji wciąż w grze. Idąc tym tropem TROW (T.Rowe Price Group Inc) powinien dojść do 100$ a BEN (Franklin Resources) powinien spaść do 40$. Jeżeli chodzi o pojedyncze spółki które powinny dać najwięcej zarobić to RH (Restoration Hardware) 170$ do 2018 roku a WWW (Wolverine) do 120$ w tym samym okresie. Tu uwaga na split (1 listopada) mogą być zawirowania.

Poniżej zamieszczam wyniki mojego portfela oraz aktualne otwarte pozycje na giełdzie.
Podaj dalej, polub lub udostępnij artykuł na facebook’u. Wielkie dzięki!
Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz