-->

niedziela, 15 grudnia 2013

Straciłem cały zarobek z 9 miesięcy - Podsumowanie Tygodnia 50 2013

W zeszłym tygodniu osiągnąłem wynik -35.17%. Skumulowany zysk za ostatnie 37 tygodni to -2.96%

Tak to nie jest pomyłka. W zeszłym tygodniu w jednej transakcji straciłem cały zarobek z 9 miesięcy tradingu. Smutne ale prawdziwe. Jak to się stało? Najgorsze jest to, że wciąż nie wiem co zrobiłem źle. Kolejne pewnie Wasze pytanie na czym to straciłem? Tu oczywiście znam odpowiedź. Szorciłem Twitter'a i wszystko wyglądało ok. Wysokie otwarcie na debiucie później spadki. Krótkie odbicie, nowy dołek. Czyli trend spadkowy zaczął się pięknie rozwijać. Trend miał się dobrze do momentu aż pojawiła się plotka, że Carl Ichan wchodzi w tą spółkę. I tu wszystko obróciło się przeciwko mnie. Spółka zaczęła iść parabolicznie w górę i wciąż idzie. Co najgorsze w tym wszystkim to to, że naprawdę było mi ciężko rozstać się z tą pozycją :( Tu muszę nad sobą popracować bo myśli, które miałem w głowie mogły mnie doprowadzić do bankructwa. Tym razem nie poddam i nie porzucę giełdy na kilka miesięcy.

Było w zeszłym tygodniu też kilka małych sukcesów. GKP-GB miało kolejną odsłonę  swojej sprawy w sądzie wszystko dla nich wyszło na dobre.

Wyniki za 3 kwartał raportowała też spółka RH. Mimo, że ich wyniki były lepsze od oczekiwań rynku notowania spadły o 10% w związku z informacją, że odchodzi CEO, ale na zakończenie sesji wszystkie straty  zostały obronione. Ta firma ma szansę potroić swoją cenę w przeciągu kolejnych 3-4 lat.

Jeżeli chodzi o FED to wciąż myślę, że ograniczania skupu aktywów w Grudniu nie będzie

Jak zwykle pod spodem zamieszczam zrzut wszystkich moich otwartych pozycji.


Podaj dalej, polub lub udostępnij artykuł na facebook’u. Wielkie dzięki!
Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia

5 komentarzy:

 1. Budujesz kapitał i akumulujesz zyski przez większość roku a kilka błędów może to całkowicie wymazać i wpędzić w straty. Niestety w tym roku przeszedłem podobną drogę tylko że na GPW.

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam,

  Jedno pytanie tylko mi sie nasuwa do głowy: dlaczego nie stosujesz MM (Money Managment), maks 5% straty dla jednej pozycji. To jest świętość, jezeli chce sie osiągnąć jakiekolwiek zyski w dłuższej perspektywie inwestowania. Często ludzie o tym "zapominają" celowo, ponieważ zaczyna dochodzić do głosu psychologia i strach. Człowiek zaczyna myślec, ze to musi przecież za chwile zawrócić i co bedzie jak urnę pozycje a ona zawróci. Drugim czynnikiem jest tez strach/wstyd przed samym sobą, ze podjęliśmy zła decyzje - człowiek jest tak skonstruowany, ze wewnętrznie jest mu cieżko sie przyznać do złych decyzji i zaczyna sie tu gra ociekająca o hazard, ze ja wszystkim pokaże, ze jednak mam racje, ze to zaraz zawróci. Dlatego tez, trzeba stosować twardo MM i bez względu na sytuacje techniczna i fundamentalna ciąć straty na maks 5% kapitału całkowitego dla pozycji. I najważniejsze: nie przywiązywać sie do pozycji co niestety tez sie często zdarza...

  Myśle, ze szybko sie odbudujesz.

  Pozdrawiam serdecznie,
  Marcin Kamaj
  Twitter: Marcin.Kamaj

  OdpowiedzUsuń
 3. GPW jakieś pechowe, jeden z moich znajomych na GPW też poleciał i stracił dość, jakieś pechowe było GPW w listopadzie :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Spekulując kontraktami terminowymi nie zapomnij o zleceniu zabezpieczającym STOP LIMIT! Inwestorom średnioterminowym otwierającym pozycje na 15-30 sesji, inwestującym w opcje jako nabywca zalecam rozsądek w zarządzaniu kapitałem, nie wszystko na raz, na jeden zakład. Naucz się zamykać pozycje opcyjnie ze stratą i pamiętaj o realizowaniu zysków

  OdpowiedzUsuń
 5. Hej. Dziękuję Wszystkim za dobre i złe słowo. Tak rzeczywiście jakiś lepszy Money Managment system by mi się przydał.
  Ale co jeszcze bardziej ciekawe, że ten post po pierwszym tygodniu wszedł do pierwszej dziesiątki wszech czasów postów na blogu. Hmm... Co o to mi powinno powiedzieć???

  OdpowiedzUsuń