-->

wtorek, 7 stycznia 2014

Jak głęboko spadnie - Czyli co nas jeszcze czeka w tym tygodniu?

Wczoraj mieliśmy bardzo interesujący dzień. Wskaźnik ISM Service dla Grudnia spadł do 53.0. Przypomnę tylko, że w Listopadzie było to 53.9. Jest to kolejny sygnał potwierdzający spowolnienie wzrostu gospodarczego w USA w 4 kwartale 2013. 
Rynek zaczął spadać, ale na niskim wolumenie i kontrakt terminowy na najbliższą serię VIX również był na minusie. Dlatego też dokupiłem akcji do swojego portfela. 

Co nas jeszcze czeka w tym tygodniu:
  • W środę o 19:00 czasu UK będziemy mieli publikację minutek z ostatniego posiedzenia FED
  • W czwartek dane o nowych podaniach o zasiłkach dla bezrobotnych - tu zgodnie z zapowiedziami na 2014 rok będę rozwijał ten temat w dziale Makro prawdopodobnie wystartuję już do końca stycznia
  • W piątek dane o ilości nowych miejsc pracy poza sektorem rolniczym
Jeżeli kolejne dane będą złe może to dać FEDowi wymówkę, żeby nie ograniczać dalej skupu obligacji. Ich posiedzenie jest zaplanowane na 28-29 stycznia. Jak będzie zobaczymy. Na razie jednak nie widzę sygnałów potwierdzających rozpoczęcie głębszej korekty więc idziemy z trendem.

Jak również obiecałem poniżej zrzut moich aktualnie otwartych pozycjiPodaj dalej, polub lub udostępnij artykuł na facebook’u. Wielkie dzięki!
Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz