-->

poniedziałek, 5 maja 2014

Co dalej - Podsumowanie Tygodnia 18 2014

Witam,

Jestem już po urlopie 2 tygodniowym więc systematyczność wpisów powinna wrócić do normalności.

W ostatnim tygodniu nie zamknąłem żadnej transakcji więc wartość moje portfela się nie zmieniła. Skumulowany zysk wciąż wynosi 12.49%. W portfelu utrzymuję podobny udział długich oraz krótkich pozycji.

W chwili obecnej należy zadać sobie pytanie co nas czeka w tej chwili.

W ostatnim czasie mieliśmy bardzo złe dane z gospodarki USA o wzroście gospodarczym w pierwszym kwartale 2014. Wzrost był właściwie żaden. Później pojawiły się bardzo dobre dane z rynku pracy. Giełda właściwie nie zareagowała. Wciąż jesteśmy na bardzo wysokich poziomach i znaków korekty nie widać. Ciekawe jest natomiast to, że mimo, że FED kontunuuje redukcję skupu obligacji i zacieśnianie polityki to dolar i oprocentowanie obligacji wciąż spada. Tu wniosek może być tylko jeden. Mimo tego co zapowiada Janet Yellen to rynek już dyskontuje zaprzestanie redukcji skupu na posiedzeniu w Maju. Czy to wywoła korektę nie sądzę bo całą hossę mamy opartą na drukowaniu pieniędzy. Jeżeli rzeczywiście FED zaprzestanie redukcji skupu obligacji dla mnie będzie to sygnał to zwiększenia zaangażowania w Złoto, które zawsze sobie dobrze radziło jak dolar był słaby. Można będzie się też pokusić o długie na innych rynkach commodities oraz rynkach wschodzących. Można również rozważyć otwieranie kojenych krótkich pozycji w Japonni. 

Jak zwykle zamieszczam zrzut moich aktualnych pozycji, a właściwie jest to zrzut z ostatniej niedzieli.
50 osób już się zapisało na Newsletter - Żadnego spamu tylko informacje o nowych artykułach

* indicates required

2 komentarze:

  1. 12,5% zysku to chyba całkiem dobry wynik. Gdybyś potrzebował płatności online takich jak szybkie przelewy, sms premium czy direct billing to zajrzyj na https://hotpay.pl/

    OdpowiedzUsuń
  2. Taka wiedza przydaje się gdy chcemy z naszą firmą wejść na giełdę, wtedy o pozyskiwaniu kapitału musimy mieć bardzo rozległą wiedze. W innym przypadku możemy stracić wszystko.

    OdpowiedzUsuń