-->

niedziela, 1 grudnia 2013

Podsumowanie tygodnia 48 2013

Zeszły tydzień w końcu zakończył się na plusie. Mój zysk to 4.91%. Skumulowany zysk za ostatnie 36 tygodni to 31.95%. Jak zwykle pod spodem zamieszczam zrzut wszystkich swoich otwartych pozycji.


Wydarzenie Tygodnia:
Tydzień był krótki. W USA Święto Dziękczynienia i skrócona sesja w piątek. Właściwie można uznać, że tydzień nie był istotny dla rynków. Z drugiej jednak strony nie powstrzymało to byków od ustanowienia nowych szczytów na giełdzie. 

Europa:
Wolumen był mały, szczególnie w piątek, więc dziś raczej skupię się na poszczególnych spółkach niż na szerokim rynku. W Londynie posiadam 2 spółki i obie mocno rosły w zeszłym tygodniu. Essentra wciąż ma dobre perspektywy. Kilku dyrektorów kupiło duże pakiety akcji. Świadczy to o ich przekonaniu o świetlistej przyszłości. Gulf Petroleum tu bardzo mocna sesja w piątek. Wzrost o 8% procent. Czemu? Otóż pojawiła się plotka o tym, że podpiszą porozumienie z Chewron o wzajemnej współpracy. Trzeba więc uzbroić się w cierpliwość i wyczekiwać wiadomości.

Azja:
Nie mam żadnych spółek w Azji i raczej mieć nie będę. Wciąż próbuję wyczuć kiedy zacząć kupować indeks Chińskiej giełdy. Wypatrujcie więc tego w moim portfolio.

Ameryka:
W USA akcji mam najwięcej, ale w tym tygodniu skupię się na pozycji krótkiej na Twitterze. Warto zwrócić uwagę, że mieliśmy nowe minimum i później powrót powyżej 40 dolarów. Co najciekawsze sesje spadkowe mają dużo większy wolumen niż sesje wzrostowe. Co z tego wynika? Ta spółka będzie jeszcze spadać.

Jeżeli macie pytania o inne pozycje z mojego portfolio zachęcam do zadawania pytań w komentarzach. 






Podaj dalej, polub lub udostępnij artykuł na facebook’u. Wielkie dzięki!
Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz