-->

O Mnie

Witam,

Mówią na mnie IceQ właściwie od czasów szkolnych. Bardzo cenię sobie prywatność dlatego też ukrywam się pod tym nickiem.

Pracuję w dużej międzynarodowej korporacji na stanowisku menadżerskim. Branża, w której działa ta firma nie ma nic wspólnego z finansami przynajmniej bezpośrednio. Oczywiście celem tej fimy jest zarabianie pieniędzy. Zaczynałem pracę w Polsce i zostałem przeniesiony do biura regionalnego w Wielkiej Brytanii. Tutaj rynek kapitałowy jest bardzo rozwinięty i otworzył przede mną zupełnie nowe możliwości inwestowania. Wiele się nauczyłem i zdecydowałem dzielić się tą wiedzą z Wami.

Swoją przygodę z rynkami finansowymi, inwestowaniem rozpocząłem w 2003 roku. Było to jeszcze za czasów studiów, kiedy rozpoczynała się hossa. Jak wiemy zakończyła się ona wielkim hukiem. Wielu moich znajomych straciło wszystko co zarobili oraz część kapitału początkowego. Mi udało się przetrwać. 

Głównym celem bloga jest przekazywanie Wam wiedzy oraz swojego doświadczenia w inwestowaniu na różnych rynkach finansowych. Chcę to robić w sposób transparentny bez ukrywania i wybielania faktów. Dlatego pokazuję realne transakcje oraz wszystkie koszty z tym związane.

Wszystkie moje inwestycje dzielę na 3 kategorie

  • Krótkoterminowe - głównie handluję akcjami spółek notowanych na giełdzie w USA i UK. Czasem również używam ETF'ów, żeby uzyskać ekspozycje na rynek Japoński lub Forex. 

  • Średnioterminowe - Tu zazwyczaj ograniczam się do funduszy inwestycyjnych

  • Długoterminowe - Tu inwestuję w nieruchomości oraz jedną spółkę notowana w Londynie, która regularnie co pół roku płaci dywidendę. Co lepsze ceny jej akcji nieprzerwanie rosną i co roku zwiększana jest też dywidenda.

Jeżeli chciałbyś nawiązać ze mną współpracę lub po prostu o coś zapytać lub się zaprzyjaźnić to proszę pisz na adres iceq.uk.(malpka).gmail.com

Proponuję Ci również zapisanie się na mój newsletter. Tym sposobem będziesz na bieżąco z wszystkimi nowymi wpisami.Zapisz się na Newsletter i bądź na bieżąco - Żadnego spamu tylko informacje o nowych artykułach

* indicates required
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz