-->

środa, 18 grudnia 2013

Kolejna Podwyżka Prognozy Cen Nieruchomości - Ceny Nieruchomości w UK w Grudniu 2013

W ostatnich dniach Right Move opublikował swój najnowszy raport cen z rynku nieruchomości w UK. Jak zwykle poniżej linkuję cały raport. Nie mniej jednak chciałbym wyszczególnić kilka kwestii.


  • Dane docierające w UK z gospodarki są wciąż dobre a nawet bardzo dobre. Dzięki temu umacnia to Funta względem innych ważnych walut. Nie powinno więc nikogo dziwić, że to powoduje zwiększoną konsumpcję i np wzrost cen nieruchomości.
  • Dynamika zmian cen wciąż przyśpiesza. Grudzień do grudnia zeszłego roku to zmiana o 5.4%. I tu trzeba przyznać, że kilkukrotnie podnoszona przez Right Move prognoza wzrostu cen o 6% się nie sprawdziła. Z drugiej jednak strony ich pierwszą prognozą na 2013 było 2%. Więc można powiedzieć, że rok 2013 był zaskakująco dobry.
  • Right Move wspomina też o pierwszej prognozie na 2014 tj 8%. Myślę, że nie jest to niemożliwie do osiągnięcia. Jak będzie naprawdę zobaczymy za rok. 

W okolicach Lipca przyszłego roku wygasa mi umowa kredytowa i muszę zrobić remortage. Na chwilę obecną myślę, że pozostanę wciąż na Tracker'ze. Ceny Nieruchomości w UK Grudzień 2013

Podaj dalej, polub lub udostępnij artykuł na facebook'u. Wielkie dzięki!
Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz