-->

niedziela, 16 marca 2014

Co nas czeka dalej? - Podsumowanie Tygodnia 10 i 11 2014

Witam,

Przepraszam za brak podsumowania w zeszłym tygodniu. Byłem na krótkim urlopie w Polsce i miałem utrudniony dostęp do internetu.

W tygodniu 10 osiągnąłem zysk 1.70% skumulowany zysk wyniósł 15.85%
W tygodniu 11 osiągnąłem zysk 3.51% skumulowany zysk wynosi w tej chwili 19.36%

Mimo, że nie miałem ciągłego dostępu do internetu starałem się śledzić rynki. W ciągu ostatnich dwóch tygodniu w wiadomościach ciągle mowa o sytuacji na Ukrainie oraz zaginięciu samolotu należącego do Malezyjskich linni lotniczych. O ile Ukraina, a właściwie ewentualny konflikt zbrojny może mieć swoje odzwierciedlenie w zachowaniu rynków o tyle zaginiony samolot nie powinien nam mieszać planów.

W chwili obecnej wciąż mamy całą serię złych danych z gospodarki w USA. Wzrost gospodarczy zwalnia a inflacja przyśpiesza. To wszystko wygląda jak pierwszy kwartał 2011. Co się później stało w wakacje na pewno wszyscy pamietają. Na razie rynek rośnie i ustanowił nowe szczyty. Ja ze swojej strony przestałem na siłę szukać szortów i otworzyłem kilka nowych pozycji po długiej stronie rynku. Warto wspomnieć, że całemu lutowemu ruchu w górę towarzyszyło ciągłe osłabianie dolara. Myślę, że waluta ta zaczęła już dyskontować przyszłe decyzje FEDu, który będzie prawdopodobnie musiał stać się bardziej gołębi i zaprzestać redukcji skupu obligacji.

W Europie, która jest dużo bliżej Ukrainy popadały pierwsze wsparcia i technicznie wygląda ona gorzej niż USA. Chiny ciągle prezentują bardzo słabe dane, ale zaryzykowałbym bym stwierdzenie, że gdzieś w tym roku ustanowią dno i rozpoczną hossę.

Moja strategia na najbliższy tydzień jest prosta. Gram raczej na wzrosty, ale bardzo ostrożnie bo ryzyko dynamicznej korekty jest ogromne. Nie sądzę również, że zbliżamy się do końca hossy bo rynek pracy w USA wciąż wygląda zdrowo.

Jak zwykle zamieszczam zrzut moich wszystkich otwartych pozycjiPodaj dalej, polub lub udostępnij artykuł na facebook’u. Wielkie dzięki!
Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia

3 komentarze:

  1. Dzięki za posta, przydatne informacje jak dla mnie

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo dziękuje za dobre słowo i zapraszam częściej.

    OdpowiedzUsuń
  3. Przyglądając się tej tabelce, wygląda to całkiem obiecująco.

    OdpowiedzUsuń