-->

środa, 24 lipca 2013

Dwa Dni Spadków w USA - Koniec Świata ??? - 78% Net Long

Hej,Mamy za sobą 2 dni spadków w USA. Czyżby początek korekty? Koniec świata? Lała się krew? Uważam, że wręcz  przeciwnie. Mieliśmy dziś bardzo bycze zamknięcie. Ja wykorzystałem ten czasu na dokupienie akcji, które były dziś w wyprzedaży. Poziom 1681 bardzo ładnie się obronił. Nie było pogłębienia na koniec sesji. Kolejne fakty, które popierają moją tezę o byczym zamknięciu to umacniający sie dolar i mocna przecena na złocie. Oba walory są dobrym wyznacznikiem trendu lub lokalnych cofnięć w trendzie w 2013 roku.

Wtorek 23 Lipca

 • Zamknąłem Longa na XLK - Zysk i zarazem pomyłka bo po ogłoszeniu wyników Apple to był najlepszy sektor środę, nawet jedyny sektor, który zakończył sesję na plusie

Środa 24 Lipca

 • Zamknąłem Szorta na FCX - Zysk i znów pomyłka spadł później o kolejne 1%
 • Otworzyłem 1/2 Longa na SBUX
 • Otworzyłem Longa na FDX
 • Otworzyłem 1/3 Longa na HCA (Mam w tej chwili 1 i 2/3 Longa)

2 komentarze:

 1. Mi się coś nie powiodło więc chwilowo stpuję, ale na szczęście moje zagrania ni dotyczą dużych pieniędzy, bo byłoby ze mną źle.

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam,

  znalazłem Pana bloga i spodobała mi się jego zawartość (całe "podejście" do tematu).

  Mój "trading" i inwestycje :-) pozostawiają bardzo wiele do życzenia. Chciałbym skrócić sobie drogę i uczyć się od profesjonalisty.


  1. Uważam, że jest jeden dobry sposób na zweryfikowanie bloga: zamieszczenie informacji o trejdzie/wejściu przed wejściem lub tuż po, a potem podsumowanie transakcji.

  Proszę o informację czy jest możliwość weryfikacji Pana trejdów w sposób opisany przeze mnie, jest to de facto danie cynku o transakcji :D, ale ja

  nie widzę innej możliwości weryfikacji. Ewentualnie może jakiś inny sposób, o którym nie pomyślałem?

  2. Jaka jest skuteczność Pana wejść/trejdów?

  3. Czy prowadzi Pan może szkolenia z akcji/kontraktów terminowych/forex?

  4. Jeśli nie, to czy zna Pan dobrego szkoleniowca, którego blog/szkoła spełnia punkt 1 powyżej?  Dziękuję za poświęcenie czasu na przeczytanie tej wiadomości. Bardzo proszę o pomoc, bo samemu łatwo pogubić się w meandrach finansowego świata..... Będzie mi bardzo miło, jeśli zechce mi Pan coś odpisać. :-)


  Z wyrazami szacunku, Mateusz

  O ewentualny kontakt proszę na matiplo(małpa)onet.eu, nie w komentarzach :-)

  OdpowiedzUsuń